دانلود کتاب صحیفه نور

تاریخ نامه: 30 دی 1392
شماره نامه:
دانلود کتاب 22 جلدی صحیفه نور  
بهداشتی  |   

دانلود کتاب 22 جلدی صحیفه نور حضرت امام خمینی(ره):

نویسنده:

صحیفه نور، دو مجموعهٔ متفاوت از سخنان و پیام‌های سید روح‌الله خمینی بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی ایران است. صحیفه نور توسط سازمان اسناد و مدارک انقلاب اسلامی وزارت ارشاد منتشر شده بود و نواقص و اغلاط فراوانی داشت که با تدوین و انتشار صحیفه امام توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) دیگر منتشر نمی شود. نام صحیفه نور توسط کیومرث صابری فومنی«گل آقا» پیشنهاد شده بود. صحیفهٔ امام که پس از صحیفهٔ نور تنظیم شده است، کامل‌تر می‌باشد. از نظر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) آنچه در مآخذ، معتبر است صحیفه ۲۲ جلدی امام و یک جلد پیوست آن است، که کامل‌تر از صحیفه نور بوده و در واقع نسخه نهایی آثار قلمی و بیانات سید روح‌الله خمینی است.
صحیفه نور در ۲۲ جلد، شامل مجموعهٔ «بیانات، پیام‌ها، مصاحبه‌ها، احکام، اجازات شرعی و نامه‌ها»ی سید روح‌الله خمینی پیش از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تا پایان عمر وی است.

جدا از حب و بغض های سیاسی رایج،این کتاب از منابع مهم برای بررسی تاریخ معاصر و انقلاب اسلامی ایران و شخصیت بنیانگذار این انقلاب است و حاوی مستندات کاملی در خصوص ماجراهای تاریخ معاصر ایران است که برای پژوهشگر ایرانی لازم است.

نسخه کامل شده این اثر با عنوان صحیفه امام خمینی در 22 جلد توسط نشر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در 1378 منتشر شده است که هم به لحاظ سندی و هم به لحاظ تاریخی، مهم تر این صحیفه نور می باشد.

برای دانلود کتاب روی "دریافت فایل پیوست نامه " کلیک کنید


دریافت فایل پیوست نامه
کلمات کلیدی:
صحیفه.نور     امام.خمینی     22.جلد     مسابقه    

تاریخ بروز رسانی:   17 فروردين 1394

تعداد بازدید:   ۲
     
 

موارد مرتبط


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >