برگزاری دومین جلسه شورای سلامت شهرستان دیلم با حضور دکتر عیسی صفوی رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت موادغذایی استان

28 خرداد 1396
دومین جلسه شورای سلامت شهرستان با حضور دکتر عیسی صفوی رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت موادغذایی استان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شهرستان دیلم برگزار گردید.

دومین جلسه شورای سلامت شهرستان دیلم با حضور دکتر عیسی صفوی رئیس دبیرخانه امنیت و مواد غذایی استان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معرفی نضام نامه استانی با رویکرد مدیریت سلامت همه جانبه با رویکرد موئلفه های اجتماعی و اقتصادی سلامت در محل فرمانداری شهرستان دیلم برگزار گردید.در این جلسه ابتدا محمود ذاکری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دبیر شورای سلامت شهرستان دیلم ضمن سلام وخیرمقدم به حاضرین، و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه پرخیر وبرکت رمضان، موضوعات واهداف جلسه را بیان نموده و خواستار همکاری هرچه بیشتر ادارات شهرستان جهت عملیاتی نمودن برنامه مذکور شدند.
در ادامه آقای عیسی صفوی رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت و مواد غذایی استان در خصوص موضوع جلسه مطالب مبسوطی را به سمع حاضرین رسانیده و گفتند: در تیرماه سال 92 نظام نامه کشوری مدیریت سلامت همه جانبه برای تدوین کلید خورد که بعنوان دومین سیاست کلی سلامت کشوری معرفی میگردد. وی گفت در این برنامه بایستی عوامل اجتماعی مرتبط با بیماریها شناخته شده و برنامه ریزی و تلاش برای حذف مشکلات بهداشتی انجام شود تا بار مراجعه به درمان کاهش یابد . عیسی صفوی در ادامه گفت در این راستا لازم است سه واژه سلامت،درمان و بهداشت را همواره مد نظر قرار داده  کما اینکه فلسفه این نظام نامه درمان نیست بلکه طی یک مکانیسم و با همراهی کلیه ادارات و فعالان شهرستان، بار مراجعین به بیمارستان کاهش خواهد یافت.
در پایان کارفرمای این نظام نامه در استان استانداری و مجری آن دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی شدند، رئیس دبیرخانه استانی جناب آقای دکتر رییسی(ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر) و مسئول دبرخانه آقای دکتر صفوی میباشند.


کلمات کلیدی:
جلسه.شورای.سلامت     دیلم     دکتر.عیسی.صفوی     شبکه.بهداشت.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   28 خرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >