دوره های آموزشی ویژه مادران باردار و شیرده در هفته شیر مادر برگزار می شود

23 تير 1393
دیلم-طاهری نیا: رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم از برگزاری دوره های آموزشی ویژه مادران باردار و شیرده در هفته شیر مادر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دیلم،عبدالحسین ناصری پیش از ظهر امروز در هشتمین جلسه ستادی اظهار داشت: لازم است برای استفاده بهینه از کلینیک شیر مادر،یک فرد علاقه مند و توانمند برای مشاوره مادران شیرده و باردار انتخاب شود.
عبدالحسین ناصری افزود: ازاین پس آزمایش هیپوتیروئیدی سه تا پنج روز اول تولد و مشاوره کلینیک شیر مادر بصورت یکجا فقط در مرکز بهداشتی درمانی امام رضا(ع) برای یک دروه زمانی سه ماهه انجام شود و نتایج اجرای این برنامه به شبکه اعلام شود.
وی بیان داشت: واحد سلامت خانواده از کلینیک شیر مادر دیگر شهرستانها که در این زمینه موفق عمل کرده اند بازدیدی انجام دهد و از تجارب موفق آنها در کلینیک شیر مادر شهرستان استفاده شود.
رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم از اجرای پانل آموزشی در هفته شیر مادر برای مادران شیرده ماه اول و مادران بارداری که در انتهای دوره بارداری قرار دارند خبر داد.
ناصری در ادامه سخنان خود تاکید کرد: مسئولین اجرای مصوبات جلسات ستاد برای پیگیری و اجرای مصوبات برنامه ریزی کنند.
وی اضافه کرد: کارشناسان ستادی حتماً قبل از بازدید از مراکز بهداشتی درمانی با سرپرست مرکز هماهنگی کنند و بعد از پایان بازدید، نکات کلیدی به سرپرست گزارش کنند.
مهندس ناصری خواستار جا افتادن برنامه سوانح و حوادث در مراکز بهداشتی درمانی و جدی گرفتن این برنامه شد.
وی گفت: گسترش شبکه حدود و انتظارات دانشگاه از شهرستان در سال جاری را در اسرع وقت به مراکز بهداشتی درمانی ارسال کند.
رییس شبکه بهداشت دیلم افزود: برنامه هفتگی هر واحد جهت اطلاع مدیریت شبکه از فعالیتهای هفتگی هر واحد، شنبه هفته بعد در سیستم اتوماسیون اداری گذاشته شود.
ناصری خواستار پایش ریزتر و دقیق تر خانه های بهداشت بنه اسماعیل و سیامکان از سوی کارشناسان ستادی شد.
وی ادامه داد: واحدهای ستادی برنامه عملیاتی نهایی شده سال 93 ستاد و مراکز بهداشتی درمانی را تا 25 تیر تحویل واحد گسترش دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ابرازداشت: بایستی زمینه سازی فکری و ذهنی روی موضوعات جلسه داشته باشیم تا موضوعات مطرح شده در جلسه به نتایج مطلوب جهت اجرا برسد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دیلم خاطر نشان کرد: یک فاصله اطلاعات علمی بین ستاد و مراکز بهداشتی درمانی وجود دارد و این یک مشکل اساسی است و باید روی آن برنامه ریزی کنیم تا پرسنل ضعیف مراکز هم مثل ستاد قوی و برنامه ای عمل کنند.
ناصری تصریح کرد: تقویت مدیریت مراکز بهداشتی درمانی،تقویت سیستم انطباق عملکرد با مزایا برای پرسنل قوی و ضعیف،انتقال توانمندیهای ستاد به مراکز و خانه های بهداشت از جمله راهکارهایی برای کم کردن این فاصله است.
وی افزود: باید واقعیت ها را قبول کنیم و دیدگاههای پرسنل مراکز بهداشتی درمانی نسبت به ستاد را بپذیریم.
 


کلمات کلیدی:
دوره.آموزشی     مادران.باردار     مادران.شیرده     عبدالحسین.ناصری     شبکه.بهداشت     دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   23 تير 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >