رییس شبکه بهداشت دیلم: برای انجام تحرک بدنی باید به آن باور داشته باشیم

26 امرداد 1393
دیلم –طاهری نیا: رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم گفت: برای انجام تحرک بدنی باید به آن باور داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دیلم،عبدالحسین ناصری روز سه شنبه 21 مرداد در نهمین جلسه ستادی شبکه بهداشت اظهار داشت: باید تحرک بدنی و ورزش کردن بصورت یک باور در ما بوجود بیآید و این باور از علاقه و به تبع آن ایجاد انگیزه شروع می شود.

باید از یک کار کوچک شروع کنیم
عبدالحسین ناصری افزود: تا زمانی که ورزش کردن به عنوان یک باور در ذهن ما بوجود نیاید ما ورزش نخواهیم کرد و این یک اصل مهم و اساسی در مقوله تحرک بدنی است.

وی با اشاره به اینکه شروع کار همیشه سخت است بیان داشت: برای ورزش کردن باید از یک کار کوچک و در یک مقیاس کوچک شروع کینم تا به کارهای بزرگتر برسیم.

لزوم تشکیل کمیته ورزش در شبکه بهداشت
رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم بر تشکیل کمیته ورزش شبکه بهداشت تاکید کرد و از آقای خرمی مسئول ورزش شبکه خواست تا با اطلاع رسانی مناسب این کمیته را تا اواخر مردادماه تشکیل دهد و نتایج تشکیل کمیته را در جلسه ستاد شهریورماه اعلام کند.

ناصری در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بایستی پرسنل شبکه و مراکز که سالهای سال است ورزش و تحرک بدنی را در برنامه روزانه خود قرار داده اند را تشویق کنیم تا انگیزه ای برای دیگر پرسنلی که تحرک کمتری دارند یا اصلاً تحرکی ندارند، باشد.

آغاز پایش ماهیانه سرپرستان مراکز بهداشتی درمانی

وی در بخش دیگر سخنان خود از پایش ماهیانه سرپرستان مراکز بهداشتی درمانی خبر داد و افزود: پایش ماهیانه عملکرد سرپرستان مراکز را با همکاری معاون بهداشتی آغاز کرده ایم تا از این طریق هم عملکرد سرپرستان را ارزیابی کنیم و هم آنان را در اجرای برنامه ها مشارکت دهیم.

مهندس ناصری خاطر نشان کرد: برای بهتر و مفیدتر برگزار کردن کمیته های تخصصی درون بخشی شبکه باید بار علمی این کمیته ها را بالا ببریم و از برگزاری کمیته های تکراری اجتناب کنیم.

وی افزود: باید در هنگام پایش های محیطی ارتباط کارشناسان ستادی با همکاران محیطی در اجرای برنامه ها بیشتر و موثرتر باشد و طوری باشد که این بازدیدها در روند اجرای برنامه ها در واحدهای محیطی تاثیر داشته باشد.

تاکید بر نوشتن گزارش هفتگی واحدهای ستادی و اداری

رییس شبکه بهداشت دیلم در ادامه ابراز داشت: واحدهای ستادی و اداری گزارش برنامه هفتگی و فعالیتهای جاری هفته را شنبه هفته بعد طبق فرمت به اطلاع رییس و معاون بهداشتی برسانند.

ناصری اظهار داشت: این گزارشات هفتگی در ارزشیابی واحدها تاثیرگذار است و برای این است که مدیریت شبکه از فعالیتها و برنامه های هفتگی واحدها مطلع باشند و  ببینند  واحدها چقدر مطابق با برنامه عملیاتی حرکت می کنند.

آزمونهای علمی را جدی بگیرید

وی از کلیه پرسنل خواست آزمونهای علمی که در طول سال برگزار می شود را جدی بگیرند و طبق اطلاعات و داشته های خود به سوالات آزمونها پاسخ دهند.

وی افزود: اگر مرکزی یا خانه بهداشتی در اجرای برنامه ای ضعیف عمل می کند این نشانگر ضعیف بودن واحد ستادی و عدم پایش به موقع و تاثیرگذار مسئول واحد و کارشناس ستادی و ندادن آموزشهای موثر و اثرگذار است.

در ابتدای جلسه موضوع اصلی جلسه به صورت  سوال "چگونه تحرک بدنی را در بین پرسنل افزایش دهیم" مطرح شد و اعضای حاضر یک به یک پیشنهادات و نقطه نظرات خود را بصورت بارش افکار در جلسه مطرح کردند.

پیشنهادات مطرح شده در جلسه برای ترویج تحرک بدنی در بین پرسنل شبکه بهداشت

تشکیل کمیته ورزش شبکه،اجاره سالن یا باشگاه ورزشی جهت ورزش پرسنل،اختصاص یک مکان در شبکه برای ورزش کردن،اختصاص زنگ ورزشی در تایم کاری،راه اندازی بوفه در شبکه،استفاده از وسایل ورزشی در سالن ورزشی مرکز حضرت فاطمه(س)،پیاده روی ساحلی پرسنل بصورت یک یا دو روز در هفته،شرکت پرسنل اداره در کلاس ورزشی هفتگی در اداره ورزش و جوانان،استفاده از افراد مجرب و متخصص در زمینه ورزش جهت آموزش حرکات ورزشی به پرسنل،پیاده روی روزانه پرسنل از منزل تا محل کار، برگزاری پیاده روی عمومی،مرخص کردن یک ساعت زودتر پرسنلی که بصورت فعال در برنامه های ورزشی بعداز تایم کاری شرکت دارند از جمله این پیشنهادات بود.

استفاده از دوچرخه برای سرکار آمدن،دسته بندی ورزشها برای خانمها و آقایان،خرید دوچرخه برای پرسنل،احداث زمین چمن مصنوعی در بیمارستان و مرکز حضرت فاطمه(س)،تشویق پرسنلی که ورزش را در برنامه روزانه خود دارند،ارائه برنامه ورزشی برای بانوان و آقایان بصورت جداگانه،هماهنگی بین واحدها در اجرای برنامه های ورزشی در مناسبتها،نصب وسایل ورزشی همگانی در شبکه،تأمین سیستم خنک کننده سالن ورزشی مرکز حضرت فاطمه(س)،اجرای برنامه زمانبندی عمومی برای تمامی پرسنل و استمرار اجرای برنامه ها،آغاز فعالیت ورزشی در شبکه از یک نوع ورزشی که عمومیت بیشتری دارد از دیگر پیشنهادات و نقطه نظراتی بود که دراین جلسه برای ترویج تحرک بدنی در بین پرسنل شبکه مطرح شد.

تهیه،تنظیم خبر و عکس از: اسماعیل طاهری نیا


کلمات کلیدی:
تحرک.بدنی     پایش.ماهیانه     سرپرستان.مراکز     عبدالحسین.ناصری     شبکه.بهداشت.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   26 امرداد 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >