جشن میلاد امام رضا(ع) در نمازخانه شبکه بهداشت دیلم برگزار شد

18 شهريور 1393
دیلم-طاهری نیا: به مناسبت میلاد با سعادت هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت محفل کوچک جشن و سرور با حضور جمعی از پرسنل شبکه بهداشت روز یکشنبه یازدهم ذیقعده مصادف با 16 شهریور در نمازخانه شبکه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دیلم،در این مراسم که بین نماز ظهرو عصر برگزار شد ابتدا آقای عطارزاده از مداحان و قاریان قرآن زیارت خاصه امام رضا(ع) را قرائت کرد سپس آقای غزنوی از مداحان دیلم به مولودی خوانی در مدح آقا علی ابن موسی الرضا(ع) پرداخت و حاضرین در مجلس با وی همخوانی می کردند و دست می زدند.

در ادامه این مراسم حاج آقا عالمی امام جماعت شبکه بهداشت ودرمان به ذکر تاریخ ولادت،فضایل اخلاقی حضرت رضا(ع) و مناقب و خصایل مادر بزرگوار ایشان نجمه خاتون پرداخت.

حاج آقا عالمی گفت: حضرت امام رضا عليه السلام شب جمعه يازدهم ذى القعده در سال 148 هجرى در مدينه طيّبه به دنيا آمد، وی افزود: پدر بزرگوار آن حضرت امام هفتم موسى بن جعفر عليه السلام بود و مادر آن حضرت خانمى بود به نام امّ البنين يا تكتم يا نجمه كه هر سه اسم در تاريخ آمده است.

حجه الاسلام عالمی بیان داشت: اين بانوى بزرگوار زنى با فضيلت بود كه خدا او را شايسته همسرى حضرت امام موسى بن جعفر عليه السلام و مادرى امام رضا عليه السلام قرار داده بود.

وی اذعان کرد: مرحوم علاّمه مجلسى رحمه الله در جلد 49/7 بحار الانوار نقل مى كند كه نجمه مادر حضرت رضا عليه السلام كنيزى بود كه حميده مادر حضرت موسى بن جعفر عليه السلام او را خريد،

امام جماعت شبکه بهداشت دیلم خاطر نشان کرد: ايشان نقل مى كند از شخصى به نام ابراهيم بن عبّاس كه مى گويد: هرگز نديدم از امام رضا عليه السلام چيزى را بپرسند كه آن حضرت نداند، و عالم تر از او نسبت به زمان خودش نديدم، و مأمون همواره آن حضرت را با سؤال هاى مختلف امتحان مى كرد و آن بزرگوار جواب مى فرمودند.

در پایان با شیرینی از حاضرین در این محفل سرور و شادمانی پذیرایی شد.

 


کلمات کلیدی:
جشن     میلاد.امام.رضا.(ع)     حاج.آقا.عالمی     شبکه.بهداشت.دیلم     عطارزاده     غزنوی    

تاریخ بروز رسانی:   18 شهريور 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >