برپایی پایگاه سیار اطلاع رسانی در روستاهای پرجمعیت در روز جهانی قلب

25 شهريور 1393
دیلم- طاهری نیا: ریس شبکه بهداشت ودرمان دیلم از برپایی پایگاه سیار اطلاع رسانی در روستاهای پرجمعیت در روز جهانی قلب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دیلم،عبدالحسین ناصری صبح امروز در دهمین نشست ستادی شبکه بهداشت ودرمان دیلم اظهار داشت: باید تحرک بدنی را در جامعه نهادینه کنیم و روز جهانی قلب فرصت خوبی برای شروع اینکار است.
وی افزود: در این روز باید بیشتر فعالیتهای نمادین انجام دهیم تا ذهن مردم و کارمندان ادارات به این مقوله معطوف شود.
ناصری به جلب مشارکت سایر ادارات در برنامه پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی اشاره کرد و افزود: در همین راستا جلسه ای با حضور شهردار و شورای شهر برگزار می شود تا از حمایتها و همکاری شهرداری و شورای شهر در این برنامه ها استفاده کنیم.
وی همچنین از برگزاری نشستی با اداره صنعت،معدن و تجارت،مجمع امور صنفی و کمیسیون بانوان برای بهتر برگزار شدن برنامه های روز جهانی قلب در شهرستان خبر داد.
وی خاطر نشان کرد: امسال برنامه های روز جهانی قلب در پنج سرفصل تحرک بدنی، تغذیه، دخانیات، کاهش استرس و آموزش و اطلاع رسانی اجرا خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم ضمن اشاره به اینکه در کنار هر فعالیت و برنامه اجرایی یک بسته اطلاع رسانی در نظر گرفته می شود اظهار داشت: امسال برنامه های روز جهانی قلب با یک طیف وسیعتری به اقشار مختلف جامعه اطلاع رسانی خواهد شد.
ناصری بیان داشت: برای اطلاع رسانی و آموزش نکات کلیدی پیشگیری از بیمارهای قلبی عروقی در بین دانشجویان و دانش آموزان از اساتید دانشگاهها و مدیران آموزشی مدارس استفاده می شود.
وی اذعان کرد: در این هفته از وَن یا مینی بوس سیار برای برپایی پایگاه اطلاع رسانی و اندازه گیری فشارخون در شهر و روستاهای پرجمعیت استفاده می شود.
وی از واحد پیشگیری خواست در اسرع وقت برنامه های روز جهانی قلب را با روابط عمومی نهایی کرده و به دانشگاه ارسال کند.
ناصری ابراز داشت: از کمک سایر نهادها و دستگاههای اجرایی شهرستان در تامین هزینه های این روز بهره خواهیم برد.
وی از ارسال پیامکهای اطلاع رسانی حاوی نکات کلیدی پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی به عموم مردم خبر داد.
دراین جلسه زینب دهداری کارشناس پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر شبکه،برنامه های پیشنهادی روز جهانی قلب را ارائه کرد و حاضرین به بحث و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات خود پرداختند.
دهمین نشست ستادی و مدیریتی شبکه بهداشت ودرمان دیلم با موضوع برنامه های پیشنهادی روز جهانی قلب و باحضور معاون بهداشتی شبکه،مسئولین واحدها و کارشناسان ستادی برگزار شد.
7 مهرماه به عنوان روز جهانی قلب نامگذاری شده است و شعار این روز "انتخابهای دوست دار قلب" است.

   


کلمات کلیدی:
روز.جهانی.قلب     پایگاه.اطلاع.رسانی     عبدالحسین.ناصری     شبکه.بهداشت.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   25 شهريور 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >