رییس شبکه خبر داد:
بازدید و چک کردن محل زندگی سالمندان با حضور کارشناسان بهداشتی

2 مهر 1393
دیلم-طاهری نیا: رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم خبر داد: محیط زیست سالمندان با حضور کارشناسان بهداشتی مراکز بهداشتی درمانی در هفته سالمند پایش و بازدید می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دیلم،عبدالحسین ناصری در یازدهیمن نشست ستادی شبکه اظهار داشت: به منظور بررسی و پایش محیط زندگی و بررسی مشکلات سالمندان طی چک لیستی با حضور کارشناسان بهداشتی این کار انجام می شود.
وی بیان داشت: باید سالمندان را ببینیم و برای حفظ سلامتی آنها برنامه ریزی کنیم و از تجربه های موفق شهرستانهای دیگر استفاده کنیم.
ناصری افزود: باید پیشنهادات و نظرات مراکز بهداشتی درمانی را برای اجرای بهتربرنامه های روز جهانی سالمند بگیریم و برنامه های با کیفیت تر از سالهای گذشته اجرا کنیم.
رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم خاطر نشان کرد: بایستی بحث تکریم سالمندان را جدی بگیریم با یک احترام خاصی با آنها برخورد کنیم.
وی اضافه کرد: باید آموزشها را به محل تجمع سالمندان ببریم و از مربیان و آموزش دهنده های قوی و مسلط برای آموزش و ارتقاء آگاهی های سالمندان استفاده کنیم.
ناصری یادآورشد: باید برای آموزش و ارتقاء سطح آگاهی همراهان سالمندان هم برنامه ریزی کنیم و همراهان سالمندان را آموزش دهیم و آنها را توانمند کنیم.
وی اذعان داشت: زندگی با سالمندان ظرافت خاص خود را دارد چرا که سالمندان به مرور زمان طاقت و توان خود را از دست میدهند و روحیه خیلی ظریفی دارند. 
این مسوول خاطر نشان کرد: باید از تجربه های موفق و ناموفق اجرای برنامه سلامت سالمندان در چند سال گذشته برای ارتقاء سلامت سالمندان استفاده کنیم.
ناصری با اشاره به اهمیت موضوع سلامت زنان در جامعه اظهار داشت: برنامه های هفته سلامت زنان  شبکه و مراکز را با امور بانوان و خانواده شهرستان هماهنگ کنیم.
وی گفت: باید روی موضوع سرطان سینه در زنان یک مقدار برنامه ریزی بهتری صورت گیرد شود و آموزشهای خود آموز را برای زنان اجرا کنیم.
رییس شبکه بهداشت ودرمان دیلم ابراز داشت: سرطان سینه یکی از دغدغه های بانوان است و بایستی با یک برنامه ریزی مناسب در مراکز و خانه های بهداشت، زنان واجد شرایط بارداری را دعوت کنیم و مراقبت های پیش از بارداری  را به آنها آموزش دهیم.


کلمات کلیدی:
محیط.زیست.سالمندان     هفته.سالمند     شبکه.بهداشت.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >