سمینار ازدواج مناسب برای جوانان سنین 29-19 برگزار شد

10 دی 1393
سمینار آموزشی ازدواج مناسب برای جوانان با محوریت آموزش مفهوم ازدواج ، تعریف اهداف ازدواج ،ازدواج های موفق و ناموفق و دلایل شکست و پیروزی در امر ازدواج؛ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت دیلم ؛ صادق شریفی سخنران این سمینار ازدواج را تعهد قانوني دو فرد (زن و مرد) براي مشارکت در صميميت عاطفي ، جسماني و جنسی، شناختی و مشارکت در  انجام کارهاي گوناگون و منابع مالي تعریف کرد. و  افزود : ازدواج پيوند دو خانواده و دو شبکه اجتماعي است. يک زوج تنها با يکديگر ازدواج نمي‌کنند بلکه با خانواده‌ها و روابط و مسئووليت‌هاي اجتماعي يکديگر نيز ازدواج مي‌کنند.

مسئول واحد بهداشت روان شبکه بهداشت دیلم در تشریح دلایل درست ازدواج  بیان داشت : نیاز به مصاحبت و همراهی با شریک زندگی ، نیاز به عشق و صمیمیت ،نیاز به رشد و پیشرفت،نیاز به شریک جنسی و میل به والد شدن از جمله دلایل صحیح اقدام به ازدواج است و درمقابل دلایلی  مانند  شورش برعلیه والدین ، التیام  ارتباط شکست خورده ی قبلی ، احساس گناه یا ترحم نسبت به فرد مقابل ، احساس تنهایی و استیصال ، صرفا" ارضاء میل جنسی و  اجبار خانواده  از جمله دلایل  و انگیزه های نادرست برای ازدواج  می باشند.
این روانشناس در ادامه به نقش آموزش به جوانان برای ازدواج مناسب پرداخت و با مقایسه فرآیند ازدواج با فرآیند اخذ گواهینامه رانندگی ، از عدم توجه کافی به امر آموزش جوانان برای ازدواج مناسب انتقاد نمود و تاکید کرد که برای آمادگی و ورود به امر مهم ازدواج افراد بایستی در سه زمینه  مورد بررسی و آزمون قرار گیرند

1- آزمون بینشی ، برای اثبات کفایت و رشد مناسب بینش فرد در مورد ایجاد یک خانواده.2- گذراندن آزمونی درباره آشنایی با چالشها و انتظارات ازدواج و قوانین حاکم بر زندگی مشترک .3- گذراندن آزمون عملی در جهت اثبات مهارتهای ارتباط مثبت و مهارتهای حل تعارض .
این سمینار به همت کارشناسان شبکه بهداشت  دیلم و با همکاری فرمانداری،بهزیستی،واداره ورزش و جوانان در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار گردید.


کلمات کلیدی:
سمینار.ازدواج.مناسب     جوانان     سالن.پیامبر.اعظم     شبکه.بهداشت.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   10 دی 1393

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >